کنکور زیست شناسی تبریزبراي موفقيت اين 10 كار را انجام بده! |

برای موفقیت این ۱۰ کار را انجام بده! - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

برای موفقیت این ۱۰ کار را انجام بده!

برای موفقیت این 10 کار را انجام بده!

تنها آرزو کردن شرط نیست، تلاش برای تحقق آن هم لازم است. اگر آرزوی موفقیت در تحصیل را داری، به ۱۰ نکته‌ی زیر توجه کن.

۱٫ با خودت روراست باش!

در تکمیل دفتر برنامه‌ریزی صادق باش. ساعت‌های مطالعه را کم و زیاد وارد دفترت نکن. با گذشت زمان دفتر برنامه‌ریزی به تو نشان خواهد داد که آیا زیاد درس می‌خوانی؟ آیا خوب مطالعه می‌کنی؟ آیا تعادل در مطالعه‌ی درس‌ها را رعایت می‌کنی؟ برای این‌که دفتر برنامه‌ریزی تصویر روشنی از عملکردت را به تو نشان بدهد، در تکمیل آن کوتاهی نکن.

۲٫ جدی و پیگیر باش!

در تصمیماتی که می‌گیری و تلاشی که برای اجرای آن‌ها می‌کنی، جدی باش. اجازه نده عوامل مزاحم، تو را از اجرای برنامه‌هایت بازدارند. کارهایت را با جدیت پیگیری کن. نکات مبهم یادگیری‌ها و سایه‌ها را روشن کن. در اجرای برنامه‌هایت پیوستگی داشته باش و حتی یک آزمون را هم از دست نده. 

۳٫ نصیحت‌پذیر و منطقی باش!

اگر دوست داری انسان موفق و آگاهی باشی، به هر نصیحت و سخن پندآموزی که می‌شنوی، گوش فرا بده و متناسب با نیازهایت از آن‌ها استفاده کن. درباره‌ی موضوعات مختلف با پدر و مادرت مشورت کن و نظر آن‌ها را بپرس. برای رسیدن به اهدافت با پشتیبان و مشاورت همراه باش و از تجربیات آن‌ها استفاده کن.

۴٫ توانایی‌هایت را کشف کن!

مطمئن باش که توانایی‌های زیادی داری که در وجودت نهفته‌اند که تنها لازم است کشف شوند. برای کشف آن‌ها در موقعیت‌های مناسب، اولویت‌ها را تشخص بده و با تکیه بر ویژگی‌های ممتازی که داری و مختص خود توست، کارهای مهم متناسب با آن‌ها را انجام بده و پایدارشان کن و در شرایط مشابه از آن‌ها استفاده کن.

۵٫ از شکست‌ها تجربه کسب کن!

اگر مدام از شکست خوردن بترسی و از روبه‌رو شدن با آن فرار کنی، مطمئن باش شکست‌ها تو را هدف قرار می‌دهند و با سرعت به سوی تو روانه می‌شوند. اگر می‌خواهی این اتفاق برای تو نیفتد، در برابر شکست‌ها ایستادگی کن و از هر کدام از آن‌ها درسموفقیت بگیر. تجربه کسب کن و برای موفقیت نهایی، کلکسیونی از روش‌های موفق را در اختیار داشته باش.

۶٫ نقاط قوت خود را با قاطعیت حفظ کن!

همواره مثبت‌اندیش باش و سعی کن به خاطر نقاط قوتی که داری و می‌توانی آن‌ها را حفظ کنی، خودت را تشویق کنی. همین حالا یک آفرین به خودت بگو! چون تصمیم داری روی نقاط قوتی که داری تمرکز کنی و با تلاش و کوشش آن‌ها را پایدار کنی.

۷٫ نقاط ضعف خود را با انعطاف بیش‌تری برطرف کن!

ممکن است مطلبی را فراموش کنی یا ناقص یاد بگیری و نتوانی به برخی سؤالات پاسخ بدهی. اصلاً ناراحت نباش؛ چون این اتفاق تنها مختص تو نیست و برای همه پیش می‌آید. سعی کن نقاط ضعف خود را شناسایی کنی و با حوصله‌ی بیش‌تری برای برطرف کردن آن‌ها تلاش کنی.

۸٫ ناامید و بی‌انگیزه نباش!

اگر هدف مشخصی برای خودت تعیین کنی و برای تحقق آن تلاش کنی و با شادابی و نشاط کارها و برنامه‌هایت را دنبال کنی، دلیلی برای ناامیدی و بی‌انگیزه شدن وجود ندارد. فراموش نکن ناامیدی به سراغ کسانی می‌رود که به استقبالش می‌روند.

۹٫ قدم‌های کوچک برای رسیدن به اهداف بزرگ بردار!

اگر مسیر روشن و مشخصی برای رسیدن به اهدافت انتخاب کنی، مطمئناً سردرگم نخواهی شد. برای رسیدن به هدف بزرگ و نهایی خود، از هدف‌های کوچک‌تر شروع کن، آن‌ها را به نحو احسن انجام بده و آهسته و پیوسته حرکت کن. از تحقق اهداف کوچک رضایت داشته باش و برای رسیدن به هدف نهایی عجله نکن.

۱۰٫ ادامه بده، خسته نشو!

اگر در پیمودن مسیری که پیش روی توست با موانعی برخورد کردی، اگر در میانه‌ی راه خسته شدی و از حرکت در مسیر بازماندی، به مقصد نهایی که چیزی جز موفقیت نیست، فکر کن. کمی استراحت کن و به مسیر پشت سرت نظاره کن. با قاطعیت از موانع عبور کن و از حرکت در ادامه‌ی مسیر لذت ببر و همواره جاری باش.

اگر تصمیم جدی برای موفقیت داری، امروز را دریاب. هیچ چیز باارزش‌تر از امروز نیست. شاید فردا کمی دیر باشد.

منبع: سایت کانون

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 13 ژانویه, 2014 alt دیدگاه‌ها برای برای موفقیت این ۱۰ کار را انجام بده! بسته هستند

icon 2,745 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، روش های مطالعه، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')