کنکور زیست شناسی تبریز تجربی‌ها؛ پرجمعیت‌ترین گروه کنکور ۹۳ |

تجربی‌ها؛ پرجمعیت‌ترین گروه کنکور ۹۳ - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

تجربی‌ها؛ پرجمعیت‌ترین گروه کنکور ۹۳

13921010Pzjc762233

به گفته مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، مفهومی بودن سوالات به معنی دشوار بودن سوالات نیست، بلکه افرادی که کتاب‌های درسی شان را با دقت مطالعه کرده اند، قادر خواهند بود به همه سوالات پاسخ دهند.

حسین توکلی در گفت وگو با جام جم تاکید می کند: در کنکور امسال، همه سوالات به صورت مفهومی تنظیم شده است؛ به این معنی که اگر داوطلبی فقط مطالب کتاب های درسی اش را خوب خوانده باشد، نتیجه خوبی می گیرد و نیازی به خواندن مطالب کمک آموزشی و شرکت در کلاس های کنکور ندارد.

این مقام مسئول یادآوری می کند که در سال های اخیر تلاش شده است سوالات کنکور به صورت مفهومی تنظیم شود تا داوطلبی نتواند با استفاده از حدس و گمان یا فن تست زنی به جواب سوالات برسد.

به اعتقاد توکلی، همین رویکرد موجب شده است که در سال های اخیر، رتبه های برتر کنکور از شهرستان هایی باشد که در آن شهرها امکانات چندانی برای برگزاری کلاس های کنکور وجود ندارد و این مساله نشان می دهد داوطلبان برتر مقیم این شهرستان ها، صرفا با تکیه بر محتوای کتاب های درسی شان توانسته اند به موفقیت برسند.

در حالی که تب کنکور در دهه ۹۰ به نسبت دهه های قبل، فروکش کرده است، اما رقابت برای قبولی در دانشگاه های مطرح دولتی و پذیرش در رشته های پرطرفداری مثل حقوق، پزشکی و برخی مهندسی‌ها، همچنان داغ است و همین موضوع موجب شده است که در تبلیغات برخی موسسه های کنکور، قول قبولی ۱۰۰درصد به داوطلبان این رشته‌ها داده شود؛ وعده‌هایی که به گفته توکلی، صحت ندارد و صرفا می‌توان با مطالعه دقیق کتاب‌های درسی به نتیجه دلخواه رسید.

حضور ۶۰ درصدی زنان در کنکور امسال

داوطلبان شرکت در آزمون سراسری برای دریافت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط می‌توانند از روز یکشنبه اول تیر به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

حسین توکلی درباره آمار شرکت کنندگان کنکور امسال به فارس می گوید: ثبت‌نام از داوطلبان آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد، پیام نور و موسسات آموزش عالی، غیرانتفاعی و غیردولتی در دو مرحله انجام شد که در مجموع یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر متقاضی شرکت در آزمون سراسری بودند.

به گفته وی، از این تعداد ۶۰۸ هزار و ۸۵۲ نفر زن و ۴۲۲ هزار و ۴۷۰ نفر مرد هستند. با این حساب می‌توان عنوان کرد که امسال حدود ۶۰ درصد جمعیت شرکت کنندگان کنکور سراسری را خانم‌ها تشکیل داده اند.

آمار شرکت کنندگان کنکور ۹۳ نیز نسبت به آمار داوطلبان آزمون سراسری ۹۲، حدود ۵۲ هزار و ۲۴۹ نفر، نسبت به سال ۹۱ تعداد ۳۴ هزار و ۹۵۲ نفر، نسبت به سال ۹۰ تعداد ۱۰۱ هزار و ۶۵۸ نفر و نسبت به سال ۸۹ تعداد ۲۵۵ هزار و ۴۹۱ نفر کمتر شده است.بنابراین می توان تحلیل کرد که از سال ۸۹ تا امروز، تعداد شرکت کنندگان کنکور سیر نزولی داشته است؛ به طوری که می‌توان گفت در پنج سال اخیر، حدود ۲۵۵ هزار نفر از جمعیت کنکوری‌ها کم شده است.

تجربی‌ها؛ پرجمعیت‌ترین گروه کنکور

در آزمون سراسری سال ۹۳ همانند سال گذشته به هر یک از داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان‌های خارجه اجازه داده شده بود که در صورت علاقه در گروه آزمایشی هنر نیز علاقه خود را در فرم ثبت نام اعلام کنند که بر این اساس تعداد ۴۳ هزار و ۵۱۴ داوطلب علاقه مندی خود را اعلام کردند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور عنوان می‌کند که در گروه آزمایشی زبان‌های خارجه نیز تعداد ۱۱۹ هزار و ۷۹۳ داوطلب علاقه‌مندی خود را اعلام کردند.

به گفته توکلی، با توجه به آمار داوطلبان واقعی (ثبت نام کنندگان) یعنی یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر، آمار علاقه مندان هنر و زبان های خارجی علاوه بر گروه های اصلی تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۰۷ نفر است بنابراین برای برگزاری آزمون تعداد یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۲۹ کارت صادر شده است.

براساس آمارهای سازمان سنجش، برای داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی تعداد ۲۲۲ هزار و ۵۰۷ نفر، گروه آزمایشی تجربی ۵۲۲ هزار و ۸۳۳ نفر، گروه آزمایشی علوم انسانی ۲۶۳ هزار و ۷۲ نفر، گروه آزمایشی هنر با توجه به آمار علاقه مندان ۵۷ هزار و ۲۴۱ نفر و گروه آزمایشی زبان خارجه با توجه به آمار علاقه مندان ۱۲۸ هزار و ۹۷۶ کارت صادر شده است.

۵ تیر؛ آغاز ماراتن کنکور

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون سراسری سال ۹۳ در صبح و بعدازظهر پنجشنبه پنجم تیر، جمعه ششم تیر و صبح شنبه هفتم تیر در ۳۶۴ شهرستان و بخش کشور و ۱۵ کشور خارجی برگزار می‌شود.

آزمون گروه ریاضی و فنی صبح و آزمون گروه هنر بعدازظهر پنجشنبه پنجم تیر، آزمون گروه علوم تجربی صبح و آزمون گروه زبان‌های خارجه بعدازظهر جمعه ششم تیر و آزمون گروه علوم انسانی صبح شنبه هفتم تیر برگزار می‌شود. نتایج نهایی کنکور ۹۳ هم در نیمه دوم شهریور امسال اعلام می شود.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 7 ژوئن, 2014 alt دیدگاه‌ها برای تجربی‌ها؛ پرجمعیت‌ترین گروه کنکور ۹۳ بسته هستند

icon 2,238 بازدید iconدسته : اخبار کنکور، کنکور 93

__(Comments are closed.,'kubrick')