کنکور زیست شناسی تبریزتکنیک‌های تست‌زنی |

تکنیک‌های تست‌زنی - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

تکنیک‌های تست‌زنی

تکنیک‌های تست‌زنی

۱٫ تکنیک دو خودکار:

این تکنیک در منزل کاربرد دارد؛ به این صورت که دانش‌آموز در منزل ۳۰ تست را با خودکار آبی با در نظر گرفتن زمان تمرین می‌کند. پس از پایان زمان، تست‌های نزده را با خودکار قرمز جواب می‌دهد و سپس به محاسبه‌ی درصد تست‌های هر خودکار می‌پردازد.

با این روش دانش‌آموز میزان دانش خود را بررسی و سرعت عمل خود را افزایش و تنظیم و دقت را می‌آموزد.

۲٫ تکنیک ضربدر و منها:

سه نوع سؤال وجود دارد:‌

سؤالات ساده که بلد هستیم.

سؤالات وقت‌گیر که بلد هستیم.

سؤالات سخت که بلد هستیم.

در کنار سؤالاتی که وقت‌گیر هستند علامت ضربدر (×) و در کنار سؤالاتی که مبحث آن را نخوانده‌ایم یا سخت است و بلد نیستیم علامت منها (‌-) می‌گذاریم.

پس از پاسخ به سؤالات ساده در صورت اضافه بودن وقت به سراغ سؤالاتی می‌رویم که ضربدر دارند و به آن‌ها پاسخ می‌دهیم. عبور کردن از سؤالاتی که بلد هستیم ولی زمان‌برند، هنر است؛ زیرا نفر اول کنکور هم به همه‌ی سؤالات جواب نمی‌دهد.

در کنکور ساده‌ترین سؤال و سخت‌ترین سؤال ارزش یکسانی دارند؛ برخلاف مدرسه ممکن است یک سؤال، ۱ نمره و دیگری ۳ نمره داشته باشد.

تعداد سؤالاتی که ضربدر خورده مهم نیست؛ مهم این است که از کنار سؤالاتی که منها دارند عبور می‌کنیم تا وقت اضافه برای حل کردن سؤالاتی که ضربدر دارند بیاوریم.

مهم‌ترین مسئله در کنکور مدیریت زمان است.

۳٫ تکنیک زمان‌های نقصانی:

این تکنیک تلفیقی از تکنیک ضربدر و منها و در نظر گرفتن زمان است. در این روش از زمان هر درس چند دقیقه کم می‌کنیم و در نهایت زمان اضافه‌آمده را صرف سؤال‌هایی می‌کنیم که ضربدر گذاشته‌ایم.

۴٫ تکنیک سؤال‌های شک‌دار:

هر گاه به سؤال شک‌دار رسیدیم در کنار سؤال “ش” می‌نویسیم و پاسخ می‌دهیم و در منزل بررسی می‌کنیم. مثلاً اگر در فلسفه سؤالات شک‌دار را اکثراً غلط جواب داده بودیم از این به بعد دیگر جواب نمی‌دهیم ولی اگر در ادبیات سؤالات شک‌دار اکثراً درست بود از این به بعد جواب می‌دهیم.

منبع: کامون قلمچی

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 15 آوریل, 2014 alt ۲ نظر

icon 2,375 بازدید iconدسته : روش های مطالعه، مشاوره
نوشته شده توسط : علی حشمتی   درتاريخ: آوریل 29th, 2014 در 15:35   

سلام.ممنونم از سایت خوبتان . دبیر زبان انگلیسی دبیرستانهای شهرستان درگز
یاشاسن گزل تبریز . در آرزوی انتقالی به تبریز

نوشته شده توسط : سلیمان محبی   درتاريخ: آوریل 29th, 2014 در 23:55   

سلام بر شما بزرگوار در خدمت تمامی عزیزان هستم یاشا عزیز قارداش