کنکور زیست شناسی تبریزجزئیات کنکور سراسری 93 / زمان انتشار سوالات کنکور |

جزئیات کنکور سراسری ۹۳ / زمان انتشار سوالات کنکور - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

جزئیات کنکور سراسری ۹۳ / زمان انتشار سوالات کنکور

جزئیات کنکور سراسری 93 / زمان انتشار سوالات کنکور

در حالی که سه روز تا برگزاری کنکور ۹۳ باقی نمانده است، رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر تامین امنیت آزمون، جزئیات این کنکور را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی روز یکشنبه در یک نشست خبری گفت:‌ آزمون سراسری با رقابت یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ داوطلب طی روزهای ۵، ۶ و ۷ تیر در پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی، در ۳۶۴ شهرستان و ۱۵ حوزه امتحانی خارج از کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۹ درصد داوطلبان کنکور امسال را زنان و ۴۱ درصد را مردان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: البته این درصدها در گروه‌های آزمایشی متفاوت است؛ ۳۸ درصد داوطلبان گروه ریاضی فنی، ۶۶ درصد داوطلبان گروه تجربی، ۶۲ درصد داوطلبان علوم انسانی، ۷۲ درصد داوطلبان گروه هنر و ۷۴ درصد داوطلبین گروه زبان را زنان تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان سنجش درمورد زمان برگزاری آزمون‌ها نیز اظهار کرد: آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح روز پنجشنبه پنجم تیرماه، آزمون هنر بعد از ظهر پنجشنبه پنج تیرماه، آزمون تجربی صبح جمعه ششم تیرماه، آزمون زبان بعد از ظهر روز جمعه ششم تیرماه و آزمون علوم انسانی نیز صبح روز شنبه هفتم تیرماه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همه آزمون‌های نوبت صبح ساعت ۷:۳۰ برگزار و درهای حوزه ساعت هفت صبح بسته می‌شود. آزمون‌های نوبت عصر نیز راس ۱۵ آغاز و درهای حوزه از ساعت ۱۴:۳۰ بسته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه داوطلبان می‌توانند در گروه زبان و هنر هم آزمون دهند گفت: به طور کلی یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۲۹ کارت صادر شده است که از ساعت ۱۴ امروز این کارت‌ها در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرند.

 نحوه رفع نقص کارت کنکور

 وی در ادامه با بیان اینکه داوطلبان در بحث توزیع کارت باید به چند نکته مهم توجه کنند، گفت: اگر مواردی مانند جنسیت، دین، زبان، محدودیت و نوع بیماری درج شده روی کارت با مشخصات آنها مغایرت دارد، باید به باجه‌های رفع نقص که در آدرس سایت اعلام شده مراجعه کرده و اقدام به رفع مغایرت کنند.

خدایی ادامه داد: اما چنانچه شماره شناسنامه یا پسوند و پیشوند اسامی آنها مغایرت دارد می‌توانند آنرا از طریق سایت اصلاح کنند.

 کاهش ۵۲ هزار نفری شمار داوطلبان کنکور ۹۳

رئیس سازمان سنجش در ادامه از کاهش ۵۲ هزار نفری شمار داوطلبان کنکور امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و در مورد ظرفیت‌ها نیز گفت: ظرفیت آزمون سراسری امسال تا کنون ۶۷۹ هزار و ۵۹ نفر اعلام شده است که از این تعداد دوره‌های تربیت معلم دارای ۱۳ هزار و ۸۵۵ ظرفیت، پردیس‌های خودگردان ۲۲۴۲ ظرفیت، پیام نور ۳۶۶ هزار ظرفیت و بقیه موسسات شامل موسسات مجازی و مجازی غیر انتفاعی دارای ۳۰۰۰ ظرفیت هستند. دوره‌های روزانه نیز دارای ۱۰۵ هزار و ۵۸۸ ظرفیت هستند.

 شانس قبولی در کنکور ۹۳

 خدایی با تاکید بر اینکه امسال به طور کلی ۶۸ درصد شانس قبولی وجود دارد اظهار کرد: شانس قبولی در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی با ۲۴۱ هزار ظرفیت و ۲۲۲ نفر داوطلب نسبت به گروه‌های دیگر بیشتر است. شانس قبولی در گروه علوم تجربی ۴۳ درصد، گروه علوم انسانی ۸۱ درصد،‌ گروه هنر ۴۵ درصد و زبانهای خارجی ۳۳ درصد است.

 دو تغییر عمده و مهم در گزینش داوطلبان

 رئیس سازمان سنجش در ادامه به دو تغییر عمده و مهم در گزینش داوطلبین اشاره کرد و گفت: امسال تاثیر قطعی ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی اعمال خواهد شد. در واقع در سالهای گذشته دو نمره کلی شامل نمره کنکور و سوابق تحصیلی به اضافه نمرهکنکور بررسی می‌شد و هرکدام که بالاتر بود در نتیجه اعمال می‌شد اما امسال ۷۵ درصد آزمون و ۲۵ درصد سوابق تحصیلی که شامل امتحانات نهایی کشور که در سال سوم آموزش متوسطه برگزار می‌شود اعمال خواهد شد.

وی ادامه داد: هنگامی که اعمال ۲۵ درصد سوابق تحصیلی تصویب شد، داوطلبان انتقاد کردند زیرا عقیده داشتند سطح دشواری سوالات در سال‌های مختلف متفاوت است اما ما نمرات سوابق تحصیلی را درس به درس و در هر سال تراز می‌کنیم. در واقع سختی و راحتی سوالات را با روش‌های علمی و آماری جبران می‌کنیم و ۹۶ الی ۹۷ درصد اثر سختی سوالات را با تراز کردن از بین خواهیم برد.

وی افزود: تغییر بعدی در اجرای قانون ایثارگران است. در قانون جامع ایثارگران که در سال ۹۱ به تصویب تشخیص مصحلت نظام رسید، فرزند جانبازان از سهمیه شاهد استفاده می‌کردند. اما امسال برای کل ایثارگران به غیر از رزمندگان ۲۰ درصد سهمیه در نظر گرفته شده است.

 زمان انتشار کلید سوالات کنکور

 خدایی در مورد حدنصاب نمره‌ها نیز گفت: حدنصاب برای گروه آزمایشی علوم پزشکی از ۷۵ درصد به ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است اما حدنصاب بقیه رشته‌ها ۷۰ درصد است.

رئیس سازمان سنجش کشور با اشاره به اینکه جزئیات بیشتر آزمون سراسری در دفترچه شماره دو که منتشر خواهد شد اعلام می‌شود گفت: کلید سوالات آزمون در تاریخ هشتم تیرماه ۹۳ در عصر یکشنبه و دفترچه سوالات دو ساعت بعداز اتمام آزمون روی سایت قرار خواهد گرفت.

خدایی در مورد نحوه توزیع کارت داوطلبانی که کد رهگیری یا سریال خود را گم کرده‌اند گفت: این داوطلبان باید با به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر به باجه‌های رفع نقص مراجعه کنند.

 امکان ثبت‌نام درمراکز پیام نور و غیر انتفاعی از امروز

 وی در ادامه با اطلاع از اینکه سایت سازمان سنجش از امروز برای داوطلبانی که تاکنون مایل به ثبت نام در مراکز پیام نور و غیر انتفاعی نبوده‌اند باز خواهد شد، گفت: این داوطلبان می‌توانند با پرداخت وجه ۵۱۰۰ تومان در این مراکز ثبت نام کنند.

 رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه نحوه برگزاری آزمون، تعداد و سطح دشواری سوالات و مدت زمان برگزاری آزمون تقریبا مشابه سالهای گذشته است افزود: داوطلبان همه گروه‌ها یک دفترچه عمومی شامل ۱۰۰ سوال دریافت خواهند کرد. همچنین داوطلبان گروه ریاضی یک دفترچه اختصاصی شامل ۱۳۵ سوال با ۱۷۵ دقیقه، گروه تجربی ۱۷۰ سوال با ۱۷۵ دقیقه، گروه انسانی ۱۸۰ سوال با ۱۶۵ دقیقه، گروه هنر ۱۶۰ سوال با ۱۶۵ دقیقه، و گروه زبان ۷۰ سوال با ۱۰۵ دقیقه دریافت خواهند کرد.

 جوان‌ترین و مسن‌ترین داوطلبان کنکور ۹۳

 رئیس سازمان سنجش در مورد مسن ترین و جوان ترین داوطلب امسال گفت: مسن ترین داوطلب امسال فردی به نام “ابوتراب صالحی” ساکن در شهرستان کبوترآهنگ با ۷۹ سال است که در گروه علوم تجربی رقابت می‌کنند. “مهرداد سعیدی” ساکن شهرستان بوکان با ۱۵ سال سن نیز جوانترین داوطلب امسال است که او هم در گروه علوم تجربی آزمون خواهد داد.

 وی در پاسخ به این سوال که رقابت اصلی در چه زمینه‌ای است گفت: هم اکنون بحث دوره مهم است. ظرفیت دوره روزانه بدون شهریه ۱۰۵ هزار نفر است اما ما یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر داوطلب داریم. بنابراین فقط کسانی می‌توانند در دوره‌های روزانه تحصیل کنند که جزو ۱۰۵ هزار نفر قرار بگیرند.

رئیس سازمان سنجش در مورد مکان برگزاری آزمون نیز گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده ۱۶ الی ۱۷ درصد حوزه‌ها نسبت به سال گذشته تغییر کرده است. اما امسال برای اولین بار حوزه‌ها را بر اساس نظر داوطلبین و کارشناسان و با هدف ارتقا کیفیت حوزه‌ها بررسی و تعیین کرده‌ایم. اما به طور کلی ۳۳ درصد حوزه‌ها مرتبط با آموزش و پرورش و ۶۸ درصد حوزه‌ها شامل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی می‌شود.

 زمان انتخاب رشته و اعلام نتایج کنکور

 به گزارش ایسنا، رئیس سازمان سنجش در ادامه نشست در مورد زمان اعلام نتایج آزمون نیز گفت: نتایج اولیه آزمون در نیمه اول مرداد ماه یعنی قبل از تاریخ ۱۳ مردادماه اعلام خواهد شد. انتخاب رشته مجازین نیز در نیمه دوم مردادماه و نتیجه نهایی در نیمه دوم شهریور اعلام می‌شود. همچنین نتایج اولیه آزمون‌های غیرمتمرکز نیمه اول مهرماه و نتایج نهایی این آزمون در نیمه اول دیماه اعلام خواهد شد.

خدایی در ادامه در مورد نحوه پذیرش دانشگاه‌های آزاد اسلامی، توضیح داد: قرار است دانشگاه آزاد لیست رشته‌های با آزمون و بی آزمون را ارسال کند و معیار پذیرش داوطلبان در رشته‌های با آزمون نمرات کنکور سراسری بعد از اعلام نتایج اولیه است. معیار پذیرش داوطلب در رشته‌های بی آزمون همان سوابق تحصیلی است که از آموزش و پرورش گرفته می‌شود. اوایل مرداد در مورد جزئیات بیشتر اطلاع رسانی خواهد شد.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 23 ژوئن, 2014 alt دیدگاه‌ها برای جزئیات کنکور سراسری ۹۳ / زمان انتشار سوالات کنکور بسته هستند

icon 3,207 بازدید iconدسته : اخبار کنکور، کنکور 93

__(Comments are closed.,'kubrick')