کنکور زیست شناسی تبریزخوب بخوابید تا خوب یاد بگیرید |

خوب بخوابید تا خوب یاد بگیرید - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

خوب بخوابید تا خوب یاد بگیرید

خوب بخوابید تا خوب یاد بگیرید

درس خواندن و مطالعه‌ی طولانی‌مدت، مغز را خسته می‌کند و راندمان یادگیری را کاهش می‌دهد. ذهن افراد آمادگی یادگیری و به‌خاطرسپاری مطالب زیادی را دارد، به شرط آن‌که این فرایند به شکل صحیح و اصولی انجام شود.

بعد از یادگیری هر مطلب جدید باید به ذهن خود این اجازه را بدهید که آموخته‌های‌تان را طبقه‌بندی کند و آمادگی یادگیری مطالب بیش‌تر و جدیدتر را پیدا کند. بعد از این‌که مطلبی را آموختید یا مرور کردید، به مدت چند دقیقه به ذهن خود اجازه دهید که نکات مهم و کلیدواژه‌ها را یک بار مرور و دسته‌بندی کند. انجام این کار باعث می‌شود که بعد از چند ساعت مطالعه که می‌خواهید استراحت کنید و بخوابید، آسوده‌‌تر و آرام تر باشید و به همه‌ی نکات مهمی که در ذهن دارید، فکر نکنید و سعی نکنید در حین خواب آن‌ها را در ذهنتان طبقه‌بندی کنید.

وقتی خوب می‌خوابید و آرامش دارید، به ذهن خود این امکان را می‌دهید که خوب استراحت کند و برای یادگیری‌های بیش‌تر، آماده‌‌تر و فعال‌تر شود.

دلیل این‌که کودکان آسوده و آرام می‌خوابند این است که قبل از خواب موضوع خاصی برای فکر کردن ندارند و تنها از فرط خستگی است که خوابشان می‌برد.

سعی کنید در حین درس خواندن تا جایی که امکان دارد، از مغزتان کار بکشید و زیاد درس بخوانید و ذهنتان را خسته کنید. در واقع مانند یک دانشمند و نابغه عمل کنید؛ ولی وقتی می‌خواهید بخوابید، مانند یک کودک بخوابید؛ یعنی با ذهنی آرام و به دور از هر نوع تشویش و آشفتگی.

نه زیاد بخوابید و نه کم. خوب بخوابید و آرام و مطمئن باشید که استراحت خوب و کافی، تأثیر زیادی بر میزان و نحوه‌‌ی یادگیری‌های‌تان دارد.

منبع سایت قلم چی

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 1 نوامبر, 2013 alt بدون نظر

icon 1,784 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، روش های مطالعه، مشاوره
ارسال دیدگاه ها

submit a comment on this post لطفاًبا ایمیل mohebbisuliman@yahoo.com در ارتباط باشید.آدرس سايت يا وبلاگ :