کنکور زیست شناسی تبریز دفتر برنامه‌ریزی و فوايد آن |

دفتر برنامه‌ریزی و فواید آن - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

دفتر برنامه‌ریزی و فواید آن

 دفتر برنامه‌ریزی و فواید آن

برنامه‌ریزی درست  برای مطالعه، یعنی از تمامی زمان و امکاناتی که در دسترس ماست حداکثر استفاده را ببریم. عدم برنامه‌ریزی همان اتلاف وقت است و بازدهی مطالعه را بسیار پایین می‌آورد. برنامه‌ریزی باید واقع‌بینانه و بر اساس توانایی‌ها و امکانات شخصی باشد تا عملی  و قابل اجرا باشد. در برنامه‌ریزی باید بتوانید توانایی‌ها و پیشرفت‌هایی را که در طول مطالعه به دست آورده‌اید ببینید در ضمن، علت کم‌کاری‌های‌تان را نیز بیابید و در دفتر برنامه‌ریزی یادداشت کنید تا به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید. سعی کنید نقاط ضعف خود را برطرف و نقاط قوت خود را بیش‌تر تقویت کنید.

 میزان مطالعه‌ی هر فرد  به خود او بستگی دارد و خود او باید تشخیص دهد که چه‌قدر باید بخوابد، استراحت کند یا به کارهای دیگرش بپردازد. هر دانش‌آموز با شناختی که از خود دارد می‌تواند بهترین برنامه را با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی برای خود تدوین کند.

اگر دانش‌آموز به این نتیجه رسیده باشد که برای پیشرفت درسی و رسیدن به اهداف آموزشی خود حتماً باید برنامه‌ریزی داشته باشد آن وقت است که با دفتر برنامه‌ریزی‌اش با جدّیت برخورد خواهد کرد. زمانی که حجم کار زیاد و زمان اندک است دانش‌آموز با تکمیل دفتر برنامه‌ریزی می‌تواند به سامان‌دهی درسی برسد تا در همان زمان کم، بهترین نتیجه را بگیرد. حتی پرمشغله‌ترین آدم‌ها اگر برنامه‌ریزی درست داشته باشند نه تنها زمان کم نمی‌آورند بلکه زمان اضافه هم خواهند آورد.

دانش‌آموزان در یک برنامه‌ریزی ۲۴ ساعته، بهتر است زمانی را که در کلاس‌ها و مدرسه می‌گذرانند، ساعات درس و مطالعه در خانه، ساعات استراحت و تفریح، خواب و آسایش، برنامه‌های متفرقه و کارهای پیش‌بینی‌نشده را نیز را مد نظر بگیرند. با یک برنامه‌ریزی درست و واقع‌بینانه همه‌ی این کارها را می‌شود در همان زمان تعیین‌شده با کیفیت بالا انجام داد.

سخن آخر: برنامه‌ریزی باید متعادل و قابل اجرا باشد؛ زیرا اجرای برنامه مهم‌تر از خود برنامه است. 

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 10 آوریل, 2014 alt دیدگاه‌ها برای دفتر برنامه‌ریزی و فواید آن بسته هستند

icon 2,091 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')