کنکور زیست شناسی تبریزدوران طلایی نوروز فرصتي براي تكميل و جمع‌بندي مطالب |

دوران طلایی نوروز فرصتی برای تکمیل و جمع‌بندی مطالب - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

دوران طلایی نوروز فرصتی برای تکمیل و جمع‌بندی مطالب

ایام عید برای کنکوری‌ها معنای دیگری پیدا می‌کند. این ایام از یک طرف فرصتی است برای تکمیل و جمع‌بندی مطالب و از طرف دیگر فرصت آماده‌سازی و تجدید قوا برای روزهای باقی‌مانده است. ما این دوران را فرصت طلایی می‌نامیم.

به نظر شما در این ایام چه باید کرد؟ آیا از همان روز اول باید با دنیای خارج قطع ارتباط کرد؟ آیا نباید به دید و بازدید عید رفت؟ پاسخ به چنین سؤالاتی کار سختی است. اولاً روحیه‌ی افراد با یکدیگر متفاوت است و ثانیاً پایبندی خانواده‌ها به آداب و رسوم با هم تفاوت دارد. اگر خانواده‌ها و مهم‌تر از آن خود دانش‌آموزان از حساسیت و سخت‌گیری بی‌مورد اجتناب کنند بهتر می‌توانند درباره‌ی نحوه‌ی استفاده از این ایام تصمیم بگیرند. کاری نداشته باشید که دیگران چه می‌کنند. تنها بر مبنای وضعیت خودتان بیندیشید. اگر شما تمایل دارید که در دید و بازدید‌های اول عید شرکت کنید ولی به زور خودتان را وادار به درس خواندن کنید احتمالاً نتیجه‌ی خوبی نخواهید گرفت. اگر کسی که یک دوره‌ی کاری سخت و فشرده را پشت سر گذاشته است بخواهد ایام عید را نیز به این روش ادامه دهد، بالاخره در مرحله‌ای از این مسیر دچار مشکل خواهد شد.

نکته‌ی دیگری که قابل بررسی است نظر بعضی از دانش‌آموزان مبنی بر درس خواندن به صورت گروهی و دسته‌جمعی در این ایام است. اگرچه این تصور که درس خواندن در ایام عید خارج از خانه  و به صورت گروهی می‌تواند باعث بالا رفتن انگیزه‌ی مطالعه شود، اما با وضعیت و شرایط همه‌ی دانش‌آموزان تطابق ندارد. اگر کسی واقعاً انگیزه و همت لازم و کافی را برای درس خواندن و کنکورداشته باشد چه فرقی می‌کند کجا باشد؟ اگر کسی بخواهد تحت یک شرایط اجباری و سخت‌گیرانه درس بخواند چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟ پس  با توجه به شرایط روحی و آمادگی خودتان در این مورد تصمیم بگیرید تا بعد از اتمام عید دچار پشیمانی نشوید. معمولاً این روش مطالعه برای کسانی مناسب‌‌تر است که علاقه و حوصله‌ی درس خواندن را دارند ولی شرایط و موقعیت مناسبی برای این کار در منزل ندارند و هم‌چنین کسانی که در مراحل مطالعاتی خود به جایی رسیده‌اند که حداقل یک دوره‌ی کامل تشریحی و تستی را به پایان رسانده و فقط نیاز به رفع اشکال و جبران کمبودها دارند.

ایام عید برای برخی دانش‌آموزان آغاز مرحله‌ای جدید در مطالعه و برای بعضی دیگر ادامه‌ی کارهای قبلی آن‌هاست؛ بنابراین می‌توان بر اساس برنامه‌ی راهبردی و دفتر برنامه‌ریزی مشخص کنیم که جزء کدام دسته از دانش‌آموزان هستیم و بهترین برنامه را برای استفاده‌ی بهینه از این ایام  برای خودمان  بنویسیم.

این نکته را هرگز فراموش نکنید که می‌توانیم از ایام عید برای آماده‌سازی و تحمل روزهای فشرده و سخت نزدیک به کنکور استفاده کنیم. اگر با انگیزه و اراده‌ی قوی از تک تک روزهای تعطیلات حداکثر بهره را ببرید در واقع به خودتان ثابت کرده‌اید که می‌توانید دوره‌ی سخت و فشرده‌ی نزدیک به کنکور را با توانایی لازم پشت سر بگذارید.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 24 مارس, 2014 alt دیدگاه‌ها برای دوران طلایی نوروز فرصتی برای تکمیل و جمع‌بندی مطالب بسته هستند

icon 3,064 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، روش های مطالعه، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')