کنکور زیست شناسی تبریز رمز رسیدن به هدف: تعادل مطالعاتی |

رمز رسیدن به هدف: تعادل مطالعاتی - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

رمز رسیدن به هدف: تعادل مطالعاتی

دفترهای برنامه‌ریزی را به دقت بررسی می‌کنم. از دیدن تلاش دانش‌آموزانم به وجد می‌آیم؛ از این‌که امروز به فکر فردا هستید و خشت خشت آینده را با پشتکار امروزتان بنا می‌کنید خوشحالم. در این میان یک سؤال مشترک همیشه وجود دارد: چگونه بیش‌تر پیشرفت کنیم در حالی که با تمام توانمان تلاش می‌کنیم؟

پاسخ در یک کلمه‌ی شگفت‌انگیز نهفته است: تعادل مطالعاتی

باید برنامه‌ریزی درسی خود را مهندسی کنید. در واقع تمام نکاتی را که به شما گفته شده در دفتر برنامه‌ریزی پیاده کنید. حفظ تعادل در چند موضوع بسیار ضروری است.

۱٫ تعادل میان ساعات استراحت و درس خواندن: برای درس‌های عمومی بازه‌ی ۷۵ دقیقه‌ای و برای درس‌های اختصاصی بازه‌ی ۱۲۰ دقیقه‌ای در نظر بگیرید و بلافاصله استراحت کنید. بیش‌تر شدن بازه‌ی مطالعه روند یادگیری را نزولی می‌کند. استراحت نیز باید به اندازه‌ی کافی باشد.

۲٫ تعادل میان درس‌های تخصصی و عمومی: تعادل به معنای یکسان بودن نیست؛ باید به هر درسی به اندازه‌ی نیازش توجه کنید. این نیاز را خود شما بهتر از هر کسی تشخیص می‌دهید.

۳٫ تعادل میان مطالعه‌ی تشریحی و تستی: لازم است که هر درسی را ابتدا به صورت کاملاً تشریحی مطالعه کنید و پس از ادراک موضوع به سمت حل تست بروید؛ اما این‌که چه میزان زمان برای مطالعه‌ی تشریحی و تستی صرف کنید نیازمند رعایت تعادل است.

۴٫ تعادل میان مطالعه‌ی درس‌های پیش و پایه: باید برای همه‌ی درس‌ها به اندازه‌ی کافی وقت صرف کنید و از هیچ درسی غافل نشوید. این دقیقاً مانند رسیدگی به یک زمین کشاورزی است. از هیچ قسمتی از زمین غافل نشوید تا در فصل برداشت بتوانید بیش‌ترین محصول را برداشت کنید.

همین الان کارنامه‌ی آزمون خود را در کنار دفتر برنامه‌ریزی بررسی کنید. قطعاً از تناسب میزان مطالعه با نتیجه شگفت‌زده خواهید شد. تعادل همان کلمه‌ای است که شما به دنبال آن می‌گردید.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 5 فوریه, 2014 alt ۱ نظر

icon 2,940 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، روش های مطالعه، مشاوره
نوشته شده توسط : مصطفی   درتاريخ: ژانویه 7th, 2015 در 00:11   

سلام همکار گرامی بنده چندیست که وبلاگ آموزش زیست شناسی رو بر مبنای تولید محتوی الکترونیک مثل پاورپوینت شروع کردم و در آینده ای نزدیک این کار را با تولید نرم افزارهای زیست شناسی ادامه خواهم داد. برای گسترش کار خود به همکاری شما در تبادل لینک نیازمندیم. چنانچه مایلید می توانیم تبادل لینک و یا تبادل بنر نماییم.
نام وبلاگ پاورپوینت های درسی
آدرس: http://www.biology86.blog.ir
در صورت تمایل به تبادل لینک و یا بنر آن را در بخش نظرات وبلاگ مطرح نمایید.
با تشکر