کنکور زیست شناسی تبریزروش پیشنهادی مرور سریع و جمع بندی زیست در ماه آخر |

روش پیشنهادی مرور سریع و جمع بندی زیست در ماه آخر - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

روش پیشنهادی مرور سریع و جمع بندی زیست در ماه آخر

images (1)

با توجه به سوالات فراوان دانش آموزان در مورد نحوه مرور این ماه آخر و لزوم ارائه روش های مناسب موارد زیر را یادآوری می نمایم . در پایان هر سوالی و مشکلی بود بفرمایید تا پاسخگو باشیم.

هم چنین سوالات و اشکالات زیست را نیز در همین صفحه می توانید مطرح نمایید  تا بچه های دیگه هم استفاده کنند .

۱- از هر گونه وسواس زیاد در مطالعه فصول پرهیز کنید و سعی نمایید کلیات مطالب در ذهن شما تثبیت شوند و مطالب در ماهآخر پراکنده نشوند . (یکی از مهمترین مشکلات در ماه آخر پراکندگی مطالب هست)

۲- از هر گونه خواندن جزوه، کتاب و …. جانبی غیر استاندارد و خارج از کتاب  به غیر از کتاب درسی پرهیز کنید و سعی کنید چشمان شما با کتاب درسی خو بگیرد و آنرا بیاد بیاورد .

۳- فقط مطالبی که به صورت استاندارد جمع بندی شده اند می توانند پاسخگوی نیاز جمع بندی شما باشند .بنابراین در انتخاب منبع خود دقت نمایید .

۴- سعی نمایید روزانه زیست را مطالعه کنید و هر ۱۰ روز یکبار زیست را یکبار مرور کرده باشید .

۵- اگر با روش ۳ روز یک کنکور می روید زمانیکه تست های کنکور را تحلیل می کنید در هر کلمه ای  مطلبی بدنبال پاراگراف مربوطه در کتاب بروید و آن قسمت را حتما مرور نمایید و برای خود بازگو کنید.

۶- نکات مهم – مبهم و اشکالدار خود را با اساتید خود و اگر دسترسی ندارید در همین سایت مطرح نمایید تا جواب داده شود .

۷- در صورتی که نکاتی از کتاب و یا متن کتاب – قیود احساس می کنید از یادتان می رود و می خواهید در هفته آخر نگاهی به آن ها بیاندازید حتما در دفترچه ای آن را یادداشت کرده و نگه دارید .

۸-کلاسور ارزیابی خود را بار دیگر حل کرده و تمرین نمایید به خصوص اشکالات خود.

۹- حتما تست های کنکور ۸۵ تا ۹۲ را با تحلیل کامل ( یعنی بازگشت به متن کتاب از تست ) انجام دهید .

۱۰- از زدن تست های غیر استاندارد و خارج از کتاب و یا خارج از سبک کنکور های اخیر پرهیز نمایید .

۱۱- شکل های کتاب درسی را برای خود ترسیم کنید و سعی نمایید در ذهن شما ماندگار شود .

۱۲- در طول مطالعه زیست شناسی اجازه ورود اضطراب و دلهره را ندهید و با تمرکز مناسب مطالب را بخوانید

۱۳- با توجه به اینکه اکثر تستهای کنکور برای شما آشناست از آزمون های جمع بندی کانون و یا همین سایت برای تنظیم زمان پاسخ دهی خود استفاده نمایید.

۱۴- بار دیگر تاکید می شود حتما مطالعه کتاب درسی و تورق آن فراموش نشود و تا می توانید با صفحات کتاب دوست شوید و انها را در سر جلسه بیاد بیاورید .

۱۵- برای تست های ژنتیک حتما تست های کنکور های گذشته و کانون کفایت می کند و هر سال سوالات کلیشه ای و از مباحث مشخص طرح می شود .

۱۶- به هیچ عنوان فصل و یا مبحثی را حذف ننمایید و در زیست با توجه به بودجه بندی های متغیر تمام فصول را با دقت مطالعه نمایید .

۱۷- یکی از مسایلی که سال به سال تغییر می کند اختصاص سوالات زیاد به مباحث پیش ۲ می باشد .اولویت زیادی به انها بدهید .

۱۸- از تست های شمارشی فرار نکرده و با زدن و تمرین آنها سعی در تحلیل درست آنها بکنید .

۱۹- و در آخر تاکید می شود درصد زیست نه تنها به عنوان مهمترین درس اختصاصی مطرح هست بلکه چون شما آنرا درس اصلی می دانید سر جلسه هر گونه تشویش و یا عدم تمرکز لازم برای حل تست ها منجر به عدم روحیه مناسب برای سایر دروس خواهد شد .پس حتما آزمون های جمع بندی را در خانه برای کنکور شبیه سازی کنید .

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 28 می, 2014 alt دیدگاه‌ها برای روش پیشنهادی مرور سریع و جمع بندی زیست در ماه آخر بسته هستند

icon 3,502 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')