کنکور زیست شناسی تبریزشرکت در کلاس کنکور یا شرکت نکردن در کلاس های کنکور |

شرکت در کلاس کنکور یا شرکت نکردن در کلاس های کنکور - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

شرکت در کلاس کنکور یا شرکت نکردن در کلاس های کنکور

moshvera

چرا باید در کلاس کنکور زیست شناسی حضور داشته باشیم؟

دلایل منطقی:

۱-  درصد بالای زیست شناسی نقش سرنوشت ساز در قبولی دانش آموزان و پشت کنکوری های رشته علوم تجربی دارد(۵۰ سوال با ضریب۴ ). بطوری که شما علوم تجربی ها هر قدر هم بقیه دروس را عالی کارکنید و عالی درصد بزنید ولی درس زیست شناسی را خراب کنید از زحمات خود نتیجه نخواهید گرفت. حال فکر می کنید به تنهایی و بدون کلاس اضافه قادر به این کار هستید؟

۲-  چندین بار کتاب های زیست شناسی دبیرستان و سوالات کنکور سراسری را مرور کرده و سوالات را با متن کتاب مقایسه کنید.نتیجه می گیرید که سطح سوالات کنکور خیلی بالاتر از متن کتاب است.پس آیا کسی که صرفاً در کلاس درس معمولی نشسته و حتی بالاترین نمره را در آزمون پابانی بدست آورده می تواند بدون کلاس کنکور درصد بالایی از تست های زیست شناسی را در کنکور سراسری درست بزند؟

۳-  اگر سوالات کنکور ۵ سال اخیر را مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که سوالات از حالت توصیفی و حفظ کردنی خارج شده و بصورت مفهومی و استنباطی مطرح می شوند(در عین حالی که از متن و بطن کتاب مطرح می شوند).بنابراین جهت افزایش توان تست زنی در زیست شناسی ضرورت دارد تا با اشراف و تسلط بیشتری بر مطالب٬ درک عمیق و ماندگار از آن داشته باشید.آیا برنامه هفتگی زیست شناسی در دبیرستان ها این فرصت را فراهم می کند؟

۴- کنکوری های محترم برای آزمایش هم که شده قبل از مطالعه یک فصل از کتاب زیست شناسی٬ سوالات طبقه بندی شده مربوط به آن فصل را که طی سال های گذشته کنکور سراسری آمده مرورکرده و گذرا بخوانید. پس از مطالعه همان فصل متوجه می شوید که سوالات کنکور زیست شناسی نکته دار بوده و درک عمیقی را می طلبد که شاید با چند بار خواندن هم متوجه اصل مطلب نشویم.

۵-  برخی از فصل های کتاب های زیست شناسی دبیرستان توضیحات کمی را ارائه داده اند(مخصوصاً بخش های حل مسائل ژنتیکی و فهم مباحث سلولی و مولکولی و شکل ها) و بعضاً توضیحات مبهم است ولی بارها از این فصل ها در کنکور سوال مطرح شده است ٬ پس چگونه این مشکل را حل کنیم؟

۶-    به گواهی کسانی که زمانی کنکوری بودند و با این غول دست و پنجه نرم کرده اند و الان دانشجوی رشته تاپی (مثل پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی و…… ) هستند و با دلی آرام تحصیل می کنند کار کردن با نمونه سوالات کنکور سراسری به روند و شیوه مطالعه کتاب های زیست شناسی معنی داده و سمت و سو می دهد و برعکس به گواهی کسانی که در رشته ضعیف تری قبول شده اند هراس از این که نمی توانم جواب درست را از میان گزینه های رنگارنگ انتخاب کنم باعث شد که درصد پایینی را بیاورم آیا برایمان مسجل نیست که باید کنکور وار در این عرصه وارد شد.

 

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 11 فوریه, 2013 alt ۴ نظر

icon 5,369 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، مشاوره
نوشته شده توسط : bita zareyi   درتاريخ: اکتبر 14th, 2013 در 14:12   

man reshteye riyazi hastam va emsal sevom ra daram mikhanam vali kheyli dust daram ke konkure tajrobi ra bedaham vali vaqean zist sakhto sangine o asan namidunam chetor bekhunamesh az tarafi reshte riyazi asan baraye ma dokhtara ayandeyi nadare kheyli narahat va sardargom hastam va nemidunam zist ra chegune baraye konkur bekhunam khahesh mikonam mara rahnemayi konid///……..

نوشته شده توسط : سلیمان محبی   درتاريخ: اکتبر 14th, 2013 در 18:43   

با سلام جواب به ایمیلتان ارسال شد

نوشته شده توسط : س   درتاريخ: سپتامبر 6th, 2014 در 02:08   

Salam.man faroghol tahsil arshade reshte riazi mahz hastam.emsal mikham az tajrobi konkor bedam moshkele khondane zist daram aslan etelati nadaram mikhastam rahnemaeim konid chetor shoro konam .mamnonam

نوشته شده توسط : سلیمان محبی   درتاريخ: سپتامبر 6th, 2014 در 08:33   

با سلام و تشکر از شما در خدمتتتان هستم لطفا با بندهتماس باشید تا راهنمایی های لازم صورت بگیرید شماره های تماس در سایت است