کنکور زیست شناسی تبریز مهرماه، شروعی تازه |

مهرماه، شروعی تازه - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

مهرماه، شروعی تازه

این یک امر بدیهی است که با تجربیات گذشته می‌توان یک برنامه‌ریزی مناسب برای آینده داشت. مهم‌ترین موضوع در این بازه‌ی زمانی این است که مقایسه کردن یک داوطلب با رقیبان، کار صحیحی نیست. افراد تفاوت‌های روحی متفاوتی با هم دارند. شما باید خودتان را با هدفی که در ذهن دارید مقایسه کنید و تنها گوشه‌ی چشمی به رقیبانتان بیندازید. واضح است که از همین امروز می‌توان شروع کرد و پایانی زیبا ساخت. کارویژه‌هایی که می‌توانید انجام دهید تا در این مسیر کمکتان کنند بسیارند.

  1. در طول سال بر روی نقاط چالشی خود در آزمون‌ها تمرکز داشته باشید. این کار باعث می‌شود در مدت‌زمان کمی این چالش‌ها را رفع کنید.
  2.  برنامه‌های هفتگی که باید در فصل مدرسه حتماً با آن‌ها پیشروی داشته باشید به حفظ تعادل مطالعه‌تان کمک می‌کنند.
  3. تا انتهای ماه مهر سرعت پیشروی مباحث هنوز اوج نگرفته است؛ پس می‌توانید درس‌های باقی‌مانده از برنامه‌های تابستان را در پنجره‌های باز برنامه‌ی خود به اتمام برسانید، البته باید پیشروی با برنامه‌ی راهبردی و همگام شدن با آن، هدف اصلی شما باشد. ممکن است درس‌هایی وجود داشته باشد که در آن‌ها به هدف‌گذاری خود نرسیده‌اید. در برنامه‌های خود آن‌ها را در اولویت قرار دهید تا در زمان مناسب به مطالعه‌ی آن‌ها بپردازید. با این کار به آرامش خاطر خواهید رسید.
  4. تهیه‌ی خلاصه‌درس برای مرور در زمان جمع‌بندی را هم از مهرماه آغاز کنید.
  5. خواندن درس هر روز در همان روز موضوع به ظاهر ساده‌ای است که نباید از آن غافل شد. مطالعه در همان روز باعث تداعی تدریس دبیر می‌شود و سرعت و عمق مطالعه را افزایش می‌دهد و با گذشت زمان تسلط بر مباحث به حد مطلوبی خواهد رسید. هم‌چنین دانش‌آموز را از مرورهای مکرر و شاید کم‌نتیجه بی‌نیاز می‌کند.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 23 سپتامبر, 2014 alt دیدگاه‌ها برای مهرماه، شروعی تازه بسته هستند

icon 2,140 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، روش های مطالعه، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')