کنکور زیست شناسی تبریزهفت‌سین نوروز امسال، هفت‌سین موفقیت شماست |

هفت‌سین نوروز امسال، هفت‌سین موفقیت شماست - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

هفت‌سین نوروز امسال، هفت‌سین موفقیت شماست

هفت‌سین نوروز امسال، هفت‌سین موفقیت شماست

سین اول:

سحرخیز باشید: در دوران طلایی نوروز که مدارس تعطیل است و دیگر مجبور به بیدار شدن در اول صبح نیستید حتماً از یادگیری اول صبح استفاده کنید. ممکن است در طول روز به خوبی نتوانید در دوران نوروز در منزل مطالعه کنید اما صبح زود نه مهمان می‌آید نه به مهمانی می‌روید. اگر نمی‌توانید به صورت مطلق خود را از رفت و آمدها حذف کنید سعی کنید صبح زود را از دست ندهید. به قول معروف سحرخیز باش تا کامروا شوی.

سین دوم:

سبک و شیوه‌ی مطالعاتی داشته باشید: دوران طلایی نوروز بسیار کوتاه است. داشتن سبک و شیوه‌ی مطالعاتی، از جمله داشتن برنامه‌ای صحیح و منابع مطالعاتی مناسب بسیار بااهمیت است. سبک و شیوه‌ی صحیح مطالعه در دوران طلایی این است که با نتیجه‌گیری از آزمون‌های ۱۱ بهمن‌ماه (جمع‌بندی پایه‌ی نیم‌سال اول) و ۲۷ دی (جمع‌بندی پیش ۱) و رنگ‌آمیزی نتایج، گام به گام هر درس و مبحثی را به وضعیت و رنگی بهتر هدایت کنید. برنامه‌ی راهبردی، رنگ‌آمیزی کارنامه‌های آزمون‌های ۲۷ دی و ۱۱ بهمن و کتاب نوروز را به ترتیب به عنوان بهترین برنامه، بهترین روش مطالعاتی و بهترین کتاب برای دوران طلایی استفاده کنید.

سین سوم:

سخت‌کوشی و سعی و تلاش: در دوران طلایی نوروز باید سخت‌کوش باشید و خیلی زیاد تلاش کنید. هر چه تلاش و کوشش بیش‌تر باشد موفقیت حاصل از آن بزرگ‌تر است.

سین چهارم:

سرعت عمل: در دوران طلایی نوروز فرصت محدودی دارید که در آن باید به موفقیتی بزرگ برسید. برای رسیدن به این موفقیت بزرگ باید نسبت به قبل سرعت عمل بیش‌تری داشته باشید. پس با افزایش تمرکز سعی کنید در کم‌ترین زمان مطالعه‌ی خود بیش‌ترین یادگیری و بازدهی را داشته باشید.

سین پنجم:

ساعت مطالعه، خواب و تفریح: سعی کنید خودتان را از رفت و آمدها حذف کنید اما اگر نشد، حضورتان را در این مهمانی‌ها کمرنگ کنید تا بتوانید از زمان خود بیش‌تر استفاده کنید و ساعت مطالعه‌ی بالایی داشته باشید. هم‌چنین تلاش کنید که برایخواب خودتان برنامه‌ریزی کنید؛ چون تعطیل هستید نباید خواب شما از ساعت خواب متعادل بیش‌تر شود.

سین ششم:

سماجت در یادگیری: این روزها تقریباً تنها فرصتی است که می‌توان با خیالی آسوده مباحث نیم‌سال اول پایه و پیش را مرور کنید. همه‌ی تلاش خود را برای یادگیری مباحث مهم نیم‌سال اول که بودجه‌بندی بالایی دارند به کار برید. مباحثی را که از قبل بیش‌تر بلدید مرور کنید تا یادگیری‌های ناقصتان کامل و یادگیری‌های کامل شما تثبیت شود.

سین هفتم:

سبقت بگیرید: در دوران طلایی نوروز فرصتی برای رقابت و سبقت گرفتن دارید و می‌توانید جایگاه خود را که شاید در نیم‌سال اول از آن چندان راضی نبودید تغییر و آن را ارتقا دهید.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 4 مارس, 2014 alt دیدگاه‌ها برای هفت‌سین نوروز امسال، هفت‌سین موفقیت شماست بسته هستند

icon 2,155 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، روش های مطالعه، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')