کنکور زیست شناسی تبریزهفت نکته‌ی طلایی برای موفقیت در امتحان‌های نهایی |

هفت نکته‌ی طلایی برای موفقیت در امتحان‌های نهایی - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

هفت نکته‌ی طلایی برای موفقیت در امتحان‌های نهایی

هفت نکته‌ی طلایی برای موفقیت در امتحان‌های نهایی

برای این‌که در امتحانات نهایی بتوانید موفق بشوید و نمره‌های خوبی کسب کنید به این هفت نکته توجه کنید:

نکته‌ی ۱)

سعی کنید برای هر درس از تمام زمانی که در اختیار دارید استفاده کنید. برای مثال نگویید ۱ روز برای درس ادبیات کافی است و مابقی را برای درس شیمی وقت می‌گذارم. همه‌ی درس‌ها دارای ارزش خاص خودشان هستند. اگر برای درس دیگری وقت بگذارید ممکن است ذهن خود را خسته کنید. این کار را انجام ندهید.

 نکته‌ی ۲)

شما در طول سال همه‌ی درس‌ها را چندین بار مطالعه کرده‌اید. حالا با آرامش کامل به سراغ مرور درس‌ها بروید و سعی کنید اولویت شما حل مسئله و خواندن جزوه‌ی کامل درسی‌تان باشد.

نکته‌ی ۳)

بر روی نقاط قوت پایدار خود تمرکز کرده و سعی کنید برای این درس‌ها وقت کافی اختصاص دهید تا نمره‌ی کامل بگیرید.

نکته‌ی ۴)

هرگز روش‌های جدید را به کار نگیرید. از روش‌هایی که معلمتان درس داده و هم‌چنین در کتاب درسی وجود دارد استفاده کنید؛ اولویت با کتاب درسی است و در امتحان از شما روش‌هایی را می‌خواهند که در کتاب توضیح داده شده است.

نکته‌ی ۵)

شب‌های قبل از امتحانات را زود بخوابید که با انرژی بیدار شوید. به این موضوع توجه کنید اگر تا دیروقت بیدار بمانید و درس بخوانید ذهن خسته می‌شود و برای روز بعد کارایی مطلوبی نخواهد داشت.

نکته‌ی ۶)

از کتاب سؤالات پرتکرار استفاده کنید. این کتاب منبع خوبی است و سؤالات آن همان سؤالاتی است که معلمان شما طرح کرده‌اند.

نکته‌ی ۷)

تمرین‌ها و مثال‌های حل‌شده‌ی کتاب درسی را مطالعه کنید. به تجربه ثابت شده است هرساله سؤالاتی از تمرین‌ها و مثال‌های کتاب درسی طرح می‌شود.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 9 می, 2014 alt دیدگاه‌ها برای هفت نکته‌ی طلایی برای موفقیت در امتحان‌های نهایی بسته هستند

icon 3,120 بازدید iconدسته : روش های مطالعه، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')