کنکور زیست شناسی تبریزهمه‌ی کلمات ارزشمند هستند |

همه‌ی کلمات ارزشمند هستند - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

همه‌ی کلمات ارزشمند هستند

همه‌ی کلمات ارزشمند هستند

در زمان مطالعه‌ی روزنامه، کتاب و مجلات گاهی پیش می‌آید که بعضی از پاراگراف‌ها را به دلایل خاصی، با دقت بیش‌تری مطالعه می‌کنید. اما پاراگراف‌هایی نیز وجود دارند که سرسری و بدون توجه کافی از آن‌ها عبور کرده‌اید. در مطالعه‌ی کتاب‌های درسی نیز این موضوع برای دانش‌آموزان پیش می‌آید. اگر با چنددانش‌آموز مختلف راجع به مطالعه‌ی یک مبحث خاص صحبت کنیم، هر کدام از آن‌ها به بعضی از پاراگراف‌ها توجه ویژه کرده‌اند. سلیقه‌ی همه در انتخاب این پاراگراف‌های ویژه یکسان نیست و هر کس هر قسمتی را که از دیدگاه خودش مهم‌تر جلوه می‌کند، با دقت بیش‌تری مطالعه می‌کند.

در جلسه‌ی آزمون، سؤالاتی وجود دارند که مطمئن هستیم پاسخ آن‌ها را قبلاً دیده‌ایم، اما نمی‌توانیم به طور دقیق آن‌ها را به یاد بیاوریم. این سؤالات دقیقاً از همان پاراگراف‌های به نظر ما کم‌اهمیت مطرح شده‌اند. بدون شک نظر طراحان سؤال از نظر تعیین اهمیت مباحث و جملات کتاب‌های درسی، با نظر دانش‌آموزان یکسان نخواهد بود. اما چاره چیست؟

بهتر است که از هیچ پاراگرافی، یا بهتر بگویم از هیچ سطری و حتی از هیچ کلمه‌ای به راحتی عبور نکنید. هر کلمه‌ای از کتاب درسی باارزش است و در جلسات آزمون همین کلمات هستند که به کمک شما می‌آیند. هر صفحه‌ای از کتاب را چنان مطالعه کنید که حتی اگر از نمودارها، زیرنویس شکل‌ها و پاورقی‌ها هم سؤال مطرح شد، شما قادر به پاسخ‌گویی باشید. دقت در مطالعه، شما را به موفقیت نزدیک‌تر می‌کند. خود را به دقت کردن عادت دهید.

منبع: www.education.com

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 4 مارس, 2014 alt دیدگاه‌ها برای همه‌ی کلمات ارزشمند هستند بسته هستند

icon 2,223 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، روش های مطالعه، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')