کنکور زیست شناسی تبریزچند اصل مهم براي پيشرفت و موفقيت |

چند اصل مهم برای پیشرفت و موفقیت - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

چند اصل مهم برای پیشرفت و موفقیت

۱٫ توجه به مباحث ساده

یکی از باورهای غلط دانش‌آموزان این است که مباحث ساده را دست‌کم می‌گیرند و به آن‌ها توجهی ندارند و این خصلت باعث خواهد شد که در مباحث آسان ضعیف عمل کنند.

۲٫ مفهومی خواندن و ترکیب کردن مطالب

داوطلبان هنگام مطالعه به دلیل این‌که زمان‌های مطالعاتی خود را طولانی می‌کنند سرعت مطالعه و قدرت یادگیری‌شان پایین می‌آید. این باعث می‌شود مطالب را به صورت عمیق فرانگیرند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای یادگیری دقیق و درک عمیق مطالب، مطالب را به واحدهای کوچک‌تر تبدیل کنید تا بادرک و فهم بیش‌تری آن‌ها را به یاد بسپارید.

۳٫ تعادل در برنامه

هنگامی که مطالعه می‌کنید برخی درس‌ها را بدون در نظر گرفتن وقت و زمان می‌خوانید و همواره آن را بیش‌تر از درس‌های دیگر می‌خوانید. این امر باعث می‌شود افراط در مطالعه داشته باشید و به بقیه‌ی درس‌ها نرسید. به همین دلیل این نکته‌ی مهم را در اجرای برنامه‌های خود در نظر بگیرید که ساعت مطالعه‌ی هفتگی خود را پیش‌بینی کرده و با توجه به ضریب‌های درس‌ها، زمان را بین درس‌‌ها پخش کنید و هرگز درسی را کنار نگذارید.

۴٫ توجه به کارهای کوچک

یکی از کارهای مهمی که می‌تواند ساعت مطالعه‌ی شما را افزایش دهد اختصاص دادن زمان‌های کم به کارهای کوچک است. این عامل باعث می‌شود در پایان یک پروژه، تعداد زیادی از مباحث را مرور کرده باشید و حجم بسیاری از مطالب را به اتمام رسانده باشید.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 20 جولای, 2013 alt دیدگاه‌ها برای چند اصل مهم برای پیشرفت و موفقیت بسته هستند

icon 2,848 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')