کنکور زیست شناسی تبریزچند نكته‌ي مهم براي موفقيت در كنكور |

چند نکته‌ی مهم برای موفقیت در کنکور - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

چند نکته‌ی مهم برای موفقیت در کنکور

چند نکته‌ی مهم برای موفقیت در کنکور

اگر می‌خواهید در کنکور موفق شوید توجه به «تعادل» اهمیت زیادی دارد. باید خودتان را بشناسید و بر اساس مختصات خودتان تصمیم‌های خوبی برای خودتان بگیرید. به این نکات برای موفقیت بیش‌تر در کنکور توجه کنید:

۱- تعادل برنامه‌ای

همه‌ی دانش‌آموزان به مدرسه می‌روند و برنامه‌ی مدرسه را باید اجرا کنند. موفقیت در آزمون‌های برنامه‌ای هم منوط به اجرای برنامه‌ی راهبردی است. بعضی از شما می‌خواهید در بعضی از درس‌ها به کلاس بروید که آن‌هم برنامه‌ی خاص خودش را دارد. شما چگونه تعادل را در برنامه‌های‌تان رعایت می‌کنید؟

نکته‌ی مهم این است که همه‌ی برنامه‌های شما بر یک محور باشد و شما بتوانید این برنامه‌ها را بر اساس شناخت خودتان «شخصی‌سازی» کنید.

۲- تعادل مطالعاتی

چه‌قدر در خانه درس می‌خوانید؟ نیاز مطالعاتی شما چه‌قدر است؟

مهم‌ترین عامل موفقیت شما در کنکور ساعات مطالعه‌ای است که در خانه دارید. بسیاری از رتبه‌های یک‌رقمی و برتر کنکور سخت‌کوشی را عامل اصلی موفقیت خود می‌دانند.

باید بدانید که برای اجرای برنامه‌ی مدنظرتان چه‌قدر به مطالعه نیاز دارید و این‌که آیا توان مطالعه بیش از آن را دارید یا خیر؟

اگر می‌خواهید زیاد درس بخوانید حتما به خستگی ذهنی خود توجه کنید و چند درس (عمومی و اختصاصی) را در برنامه قرار دهید.

دفتر برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند که تعادل مطالعاتی خودتان را کشف کنید.

۳- تعادل هدف‌گذاری

هیچ دانش‌آموزی نیست که برای کنکور درس بخواند و هدفش موفقیت در کنکور و قبولی در رشته‌ی خوب نباشد. شما چگونه برای خودتان هدف‌گذاری می‌کنید؟

آیا بر اساس رویاهای‌تان هدف‌های‌تان را تنظیم می‌کنید یا نیم‌نگاهی هم به آن‌چه امروز هستید و موقعیتی که امروز دارید می‌اندازید؟

هدف‌گذاری شما برای موفقیت باید واقع‌بینانه باشد. هدف‌گذاری در آزمون‌ها را هم واقع‌بینانه و بر اساس نتایج آزمون‌های قبل خود در نظر بگیرید.

هر چه‌قدر تعادل شما در هدف‌گذاری‌تان بهتر باشد آرامش بیش‌تری خواهید داشت.

۴- تعادل خواب

شما در شبانه‌روز چه‌قدر استراحت می‌کنید؟ زیاد یا کم؟

به هر حال باید نیاز خودتان را به خواب پیدا کنید. زیاد خوابیدن شما را از اجرای برنامه‌های‌تان دور می‌کند و کم خوابیدن هم شما را زود خسته می‌کند و کیفیت و کارایی شما را پایین می‌آورد.

۵- تعادل کتاب

تعداد کتاب‌های‌تان را بشمارید و ببینید برای هر درس چه‌قدر کتاب دارید؟ تعداد زیاد کتاب باعث آشفتگی می‌شود؛ زیرا شما نمی‌توانید خیلی از این کتاب‌ها را بخوانید و بودن آن‌ها در قفسه‌ی کتابخانه‌ی شما منجر به ایجاد نگرانی و ایجاد حس کم‌کاری کاذب در شما خواهد شد.

سعی کنید برای هر درس یک یا دو کتاب داشته باشید و آن‌ها را کامل تمرین کنید.

۶- تعادل یادداشت‌برداری

خیلی از شما درس‌های‌تان را خلاصه‌نویسی می‌کنید. اما بعضی‌ها گویا خلاصه‌نویسی و یادداشت‌برداری را با مشق اشتباه می‌گیرند و عیناً همه‌ی مطالب را از کتاب به جزوه‌ی خود منتقل می‌کنند.

این نوع خلاصه‌برداری باعث می‌شود که بعدها از خلاصه‌های‌تان نتوانید استفاده کنید چون آن‌قدر زیاد می‌شود که خواندنش و مرور دوباره‌ی آن خیلی زمان‌بر خواهد شد.

 

ممکن است شما تعادل‌های دیگری را هم برای خود در نظر بگیرید. قطعاً تعادل‌های دیگری هم هستند که در موفقیت شما در کنکور نقش مهمی دارند.

خودتان را بشناسید و بدانید که تعادل شما مخصوص خودتان است.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 18 اکتبر, 2013 alt دیدگاه‌ها برای چند نکته‌ی مهم برای موفقیت در کنکور بسته هستند

icon 2,238 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، روش های مطالعه، مشاوره

__(Comments are closed.,'kubrick')