کنکور زیست شناسی تبریزچه‌طور ساعت مطالعه را زياد کنیم؟ |

چه‌طور ساعت مطالعه را زیاد کنیم؟ - کنکور زیست شناسی تبریز

کنکور،کنکور زیست شناسی،آموزش مفهومی،تکنیکی،نموداری زیست شناسی،آزمون های زیست شناسی،جزوات زیست شناسی، درسنامه های زیست شناسی، اخبار کنکور، روش های مطالعه دروس بویژه زیست شناسی، معرفنی منابع زیست شناسی

چه‌طور ساعت مطالعه را زیاد کنیم؟

 

اهداف کوتاه‌مدت و منظمی را برای خود در‌ نظر بگیرید. این زمان را به زیرمجموعه‌هایی تقسیم کنید. وقتی‌ اولین صفحه را تمام کردید، زمان خاصی را برای این کار اختصاص دهید. اگر ریاضی می‌خوانید، زمانی را برای حل هر مسئله در نظر بگیرید.

به عبارت دیگر تکالیفتان را به واحد‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. برای همه‌ی اهداف معین‌شده زمانی را تعیین کنید. این شیوه توانایی شما را برای مطالعه کردن افزایش می‌دهد بدون این‌که تمرکزتان را از دست بدهید.

تخمین زمان یکی از عوامل مؤثر در تدارک یک برنامه‌ی مؤثر برای مطالعه است. اگرچه این کار در ابتدا مشکل به نظر می‌رسد ولی  بعد از تمرین، آسان خواهد شد. برای این منظور به طور واقع‌بینانه زمان را تخمین بزنید و سعی کنید از آن فراتر نروید. اگر مدتی تخمین زدن را تمرین کنید به زودی قادر خواهید شد تا این کار را به دقت و درستی انجام دهید.

زمان مطالعه‌ی خود را برحسب ساعت تقسیم‌بندی کنید. بیش از یک ساعت مطالعه، کارایی کاهش می‌یابد. در پایان هر ساعت مطالعه به طور مرتب استراحت کوتاهی داشته باشید و هرگز برای چندین ساعت به طور مداوم و بدون رفع خستگی مطالعه نکنید.

alt نوشته شده توسط: alt تاریخ: 4 دسامبر, 2013 alt ۲ نظر

icon 3,323 بازدید iconدسته : برنامه ریزی، روش های مطالعه، مشاوره
نوشته شده توسط : سمیرا عیسی پور   درتاريخ: دسامبر 22nd, 2013 در 13:08   

سلام استاد گرامی خیلی ممنون انشاا… در همه مراحل زندگی موفق و پایدار و سربلند باشید

نوشته شده توسط : سلیمان محبی   درتاريخ: دسامبر 22nd, 2013 در 23:36   

با تشکر از شما خواهر بزرگوار موفق وپیروز باشید